Son Yazılar

Son Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.

Kategoriler

Neden SEO Yatırımı Yapmalısınız?

Neden-SEO-yatirimi-yapmalisiniz

Hizmet veya ürününüz için neden SEO yatırımı yapmalısınız?,  SEO yatırımı ile ne zaman dönüş alırız?, Potansiyel müşterilerinize SEO ile ulaşabilir misiniz? sorusunun cevabını arayacağız.

Başlangıcımızı SEO nedir? Sorusunu cevaplayarak başlayalım.

SEO Nedir?

Hizmet veya ürün tanıtımı yaptığınız web sitelerinizin organik veya doğal yolla trafik almalarını sağlamaya yarayan çalışmaların adıdır. Bu sorunun cevabını daha detaylı öğrenmek için tıklayınız.

SEO Nasıl Yapılır?

Bu soruya cevap verirken en önem vereceğimiz konu stratejik SEO çalışmalarını yapmamız gerekmektedir. (Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.) SEO çalışmalarına başlamadan önce dijital stratejimizi oluşturmamız lazım. Bu strateji oluştururken hangi kanallar ile SEO çalışmalarımızı hangi periyotlarla desteklememiz gerektiği üzerinde detaylı plan oluşturmalıyız.

SEO Ne İşe Yarar?

SEO hizmeti, arama sonuçlarında doğal bir şekilde yükselmek için gerek önemli bir dijital pazarlama faaliyetidir. SEO çalışması yaparak potansiyel hedef kitlenize organik olarak ulaşmanızı sağlar. SEO çalışmaları sayesinde Google ADS’te tıklama başına maliyetiniz düşer.

Neden SEO Yatırımı Yapmalısınız?

SEO’nun gelişimi geldiği son nokta itibari ile Search Experience Optimization ( Arama Deneyimi Optimizasyonu) olarak tanımlamız gerekiyor. Neden SEO Yatırımı Yapmalısınız sorusuna cevap ararken önce web sitemiz kullanıcı deneyiminin iyi olması gerekmektedir. Site içi linklemelerinin yapılması ve düzenli olarak içerik girilmesi gibi web sitemizin için çalışmalar yapmalıyız. Yani web sitemizi güncel tutmalıyız. Bunları yapma amacımız Google’n gözünde sitemizin güncel olduğunu göstermektir. Bir diğer amacımız ise organik arama ile gelen kullanıcıları sitemizde daha uzun süreli durmalarını sağlamaktır. Bu sayede arama motorlarında sıralamamıza pozitif etkisi olacaktır.

Ozaman şu sorular aklımıza geliyor;

SEO’ya Yapılan Yatırım ve Yatırımın Geri Dönüşü

SEO’ya yapılan yatırımların geri dönüşünü uzun zamanlı geri alırsınız. Organik olarak büyümek ve müşterileriniz sadık olmasını sağlamak yani geri dönüşleri almak zaman alıyor. Yatırımlarınızı uzun vadeli olarak düşünün. Ve bir çok kanalda çalışmalar yapılması gerekmektedir. Bu kanallar;

 1. Sosyal Medyanızı planlı kullanın.
 2. Youtube etkin bir şekilde kullanılması ve bloglarınız youtube videolarınıza yer verin. (bu konuda detaylı bilgi almak için tıklayınız.)
 3. Google My Business’ın kullanması. (Lokal SEO hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.)

Seo’ya Yatırım Yapmanız İçin Geçerli Olan 4 Neden

 1. Müşterilerinize daha çok gözükürsünüz. Yani müşterinizi sarmalarsınız.
 2. Firmalar veya işletmeler sadece bulundukları bölgeye değil global bir yapı ile daha fazla potansiyel müşteriye ulaşırsınız.
 3. İşletme olarak maliyetleriniz dengeleyerek tanıtım yapabilirsiniz.
 4. Detaylı analiz yapabilirsiniz. Organik olarak hangi kanallardan kim nasıl ulaşıyor?, hangi meslek grubundan gibi bilgileri alabilirsiniz.

Bu hizmetimizden yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Yorum bırak

  Email adresiniz görünmeyecek.* işaretli alanlar zorunludur