Son Yazılar

Son Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.

Kategoriler

SEO NEDİR?

seo-danismani-ve-hizmeti

seo-danismani-ve-hizmeti

 

SEO HİZMET VE DANIŞMANLIĞI

Arama motoru optimizasyonu, SEO’nun açılımıdır. Dolayısıyla SEO ile çalışma yapılırken, sitenin geliştirilmesi önem arz eder. SEO’nun bir diğer adı ise Arama motorunu optimize edici olarak tanımlanmaktadır. Doğru yapılmayan bir SEO çalışmasının siteye zarar verme gibi bir durumu da söz konusudur. Bununla beraber sitenin yapısı ve içeriğinin doğru bir şekilde incelenmesi önem arz eder. WEB sitesinin geliştirilmesi ile ilgili olarak teknik önerilerde bulunmak, SEO için önemli olan diğer kurallardandır. SEO çalışmasında içerik ve içeriğin yapısı oldukça önemlidir. Bunun için H1 başlıkları ve H2 başlıklarının doğru olarak seçilmesi gerekir. SEO paketleri neleri vurguladığınızı ya da içlerinde neyin en önemli olduğunu anlamanıza yardımcı olup işinizi kolaylaştırır. Metnin öne çıkmasını sağlayabilmek için seo hizmeti kullanılır. Ayrıca içeriklerde kullanılan etiketler SEO ile yakından ilgili olup, sayfa başlığı ile yakından ilişkili olduğu için içeriğinizle bağlantılı anahtar sözcükleri içermelidir.

 

SEO NE DEMEK?

SEO-Nedemek

SEO çalışması, web sitelerinin arama motorlarında daha fazla görünürlülük elde edilmesini sağlar. Bununla beraber arama motorlarında daha iyi bir sıralamada yer almak için ziyaretçi sayılarının artışı söz konusu olur. Arama motoru optimizasyonu olarak bilinen SEO, aynı zamanda İngilizce adı ile Search Engine Optimization açılımı olup kısaltması da İngilizce kelimelerin kısaltmasından oluşmuştur. SEO analiz için önemli olan faktörler arasında sayfa analizi yer alır. Bu analizler, SEO optimizasyonu açısından gereklidir. Bunun yanı sıra kullanıcılar, web sitemizi bulmaya çalışırken arama motoruyla iletişimin kolay olması gerekir. Bununla ilgili olarak SEO uzmanlarının ayrıntılı bir çalışma yapması oldukça önemlidir. Kolaylaştırır. SEO için anahtar kelimeler kullanmak önemlidir. SEO optimizasyonu için mutlaka bir SEO uzmanına danışmanız gerekir. SEO Danışmanlık hizmeti almak için iletişime geçiniz.

 

SEO NASIL YAPILIR?

SEO yaparken, önemli olan bir takım unsurlar söz konusudur. Bunlar arasında önemli olanlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Sitenin hızını düşüren ögelerin kaldırılması gerekir. Site yavaş yüklendiğinde arama motorları, o sitenin hatalı olduğu algısına varabilir.
 2. Sayfa başlıklarının ve sayfa alt başlıklarının doğru bir şekilde düzenlenmesi gerekir.
 3. İyi bir SEO için meta açıklamalarının doğru bir şekilde kurgulanması gerekir.
 4. URL yapısının anlamlı ve okunabilir kelimeler ile yapılması gerekir.
 5. Görsel optimizasyonlar yapılmalıdır.
 6. Site içi yönlendirme linklemelerin yapılması gerekir.
 7. Anahtar kelimelerin doğru olarak kullanılması ve dengeli dağıtılması gerekir.
 8. Sitenin düzenli aralıklar ile güncellenmesi gerekir.

SEO yapılırken dikkat edilmesi gereken kurallar arasında içerik oluşumunda oluşturulan başlıkların doğru kullanımı önemlidir. Başlık etiketlerinin hepsinin her sayfada kendine özgü yerleri ve aralarında bir hiyerarşi vardır. Bu yüzden bu sıralamaya uygun bir sırayla kullanılmaları şarttır. Örneğin başlıklarda anahtar kelimeler geçmesi SEO açısından önemlidir. Böylece sayfanızda düzenli şekilde SEO analizinin yapılması hem kullanıcı tecrübesi kazandıracak hem de SEO puanı açısından sizleri rakiplerinizin önüne atacak bir unsurdur. Sayfadaki yazı ve başlık düzeni seo sıra bulucu ile önem kazanmaktadır. Bu etiketlerin hepsinde olduğu gibi SEO’da gramer kuralları ve okunabilirliği açısından doğru ve akıcı olmalıdır. SEO yapılırken, alt başlıklar, bir yazıda en çok üç kez kullanılmalıdır. Fakat bu sınır yazınızın içerik durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Tüm alt başlıklarda anahtar kelimelerin kullanımı doğru değildir. Bu durum bir işe yaramayacak aksine işinizi zorlaştıracaktır. Bunun nedeni ise Google bu yaptığınızı spam olarak algılayacak ve onu manipüle ettiğinizi varsayıp size engel olacaktır. Böyle bir şey yaşamak istemiyorsanız işinde uzman kişilerden öğrenip öyle amacınıza yoğunlaşmalısınız.

 

SEO ÇALIŞMASININ AYRINTILARI

 

SEO-calismasi-ayrintilari

 

SEO için önemli bileşenler arasında alanında uzman bir kişi ile çalışmak önemlidir. Bu yüzden arama motorundaki sıralamada ön sıralarda yardımcı olacak SEO uzmanları, işin teknik kısımları ile ilgilenir. onarmanıza yardımcı olur ancak işin teknik yönünü bilmeden girişmemelisiniz. SEO uzmanlarının yaptığı diğer konular arasında, başlık etiketlerinin yazı karakter büyüklüğüdür. Bunlar birbirinden ne denli farklı olursa seo açısından o kadar başarı sarf edilir. Bir sayfanın içeriğinin özetini her arama motoru için görüntülemek için kullanılan metine seo meta tags denir. Dijital pazarlama için en önemli şeylerden biri hiç kuşkusuz arama motoru optimizasyonu yani SEO çalışmasıdır. Web tasarım ve internet açısından da oldukça önemli olan SEO, İnsanların görsel beğenilerini kazanma ile de doğrudan bağlantılıdır. Ancak SEO’nun da bir sınırı olmalıdır bunun için de seo için meta etiketleri ayrı önem taşımaktadır.

 

SEO ANAHTAR KELİMELER

 

Seo keywords web sitenizde yer alan ürün ve hizmetler ile alakalı belirlediğiniz anahtar kelimeleri ifade etmektedir. Zaten yukarda anahtar kelime seçme ve sıralamasının ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Arama motoru optimizasyonu çalışmalarında önemli bir yere sahip olan keyword web sitenizin ve yazınızın arama sonuçları aramadaki görünürlük açısından kuşkusuz gereklidir ayrıca arama sonuçlarının görünürlüğünü bir hayli artırmaktadır. SEO’da taslaklandırılan sayfa teması SEO çalışmaları ile genel temayı güçlendirir. Bu bilgileri çok daha detaylı öğrenmek isterseniz, kurumsal seo danışmanlığı ile bağlantı kurmalısınız.

 

 

  Yorum bırak

  Email adresiniz görünmeyecek.* işaretli alanlar zorunludur