Son Yazılar

Son Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.

Kategoriler

Dijital Pazarlama

dijital-pazarlama-uzmani-ne-is-yapar

Dijital Pazarlama Uzmanı Ne İş Yapar?​

Dijital Pazarlama Uzmanı; marka bilinirliğini artırmak, hedef kitleyi belirlemek, dijital dünyada markanın dilini oluşturmak, itibar yönetimi yapmak, markayı aldığı seviyeden bilgi, becerisi ve analiz yeteneği ile bir üst seviyeye çıkaran kişilerdir.
Risk alın ve test etmeye devam edin çünkü bazen dün yaptığınız şey yarın işe yaramıyor veya dün işe yaramayan bir şey bugün iyi sonuçlar verebiliyor.
Amrita Sahasrabudhe
Senior Vice President, Marketing
dijital-pazarlama-uzmani

Dijital Pazarlama Nedir?

Geleneksel pazarlama anlayışında etki alanı sınırlıdır. Son zamanlarda dijital pazarlama geleneksel pazarlamanın yerini aldı. Dijital pazarlamanın geleneksel pazarlamadan maliyet, iletişim zaman, demografik, kullanılan dil açısından farkları vardır.

Bugün tüm dünyada markalar, konumuna uygun sosyal medya mecralarında, içerik üretimi ve yönetimi, web site yazılımı, influencer marketing çalışmaları, SEO ve Google dijital pazarlama hizmetini profesyonel ekiplerle çözebileceği farkındalığına sahiptir.
Pazarlama dünyaya bir rockstar olduğunuzu söylemektir. İçerik pazarlaması bunun böyle olduğunu göstermektir.
Robert Rose
Author | Speaker

Dijital Pazarlama ile Geleneksel Pazarlama Arasındaki Fark Nedir?

Geleneksel pazarlama günden güne etkisi azalırken dijital pazarlamanın etkisi kendisini hissetirmeye başladı. Bundaki neden nedir? Hedef kitlenin belirlenmesi ve ölçülebilirlik en önemli farklardan bir tanesidir.
Dijital Pazarlama ile Hangi Hedeflemeleri Yapabiliriz?
Yaş Aralığı
Cinsiyet
Eğitim Durumu
Gelir Seviyesi
Medeni Durumu
Yakın İlgi Alanı
Özel İlgi Alanı
Özel Yakın İlgi Alanı
Özel Amaç Kitleleri
Müşteri Eşleştirme ve Benzer Kitleleri

vb. hedeflemeleri yapabiliriz.

Dijital Pazarlamanın en büyük artılarından bir tanesi olan ölçülebilir olması bize hangi yolda olduğumuzu nereye varacağımızı gösteren verileri verir. Lakin geleneksel pazarlamada böyle bir durum söz konusu değildir. Dijital pazarlamada verilerin analizi veya yorumlanması çok önemli bir değerdir. Ayrıca bu dijital pazarlama uzmanı için önemli ve olmazsa olmaz bir özelliktir. Dijital pazarlama her yönü ve her adımı ile takım oyunudur. Takım oyununda organizasyonu iyi yapmamız ve geliştirmemiz gereklidir. Takım içi organizasyonun ne kadar iyi yaparsak ürün ve hizmetimizde gelişme sağlarız.

Bu hizmetimizden yararlanmak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim

Dijital Pazarlama Hizmeti İçerisinde