Son Yazılar

Son Yorumlar

Gösterilecek yorum yok.

Kategoriler

Google Adwords(ADS) Yönetimi

google-ads-yonetimi

Google Adwords (ADS) nedir?

Google Ads; Google’ın arama sonuçlarında, iş ortağı sitelerde veya Youtube’da reklamlarınızı göstermenizi sağlayan bir online pazarlama aracıdır. Google reklamları, internet reklam ekosisteminde en fazla bütçenin kullanıldığı kanaldır. Bu sisteme dahil olduğunuzda, hedef kitlenizin yapabileceği arama sorgularını, sayfa ziyaretinde bulanabileceği web sitelerini, kategori ve konuları belirleyerek spesifik olarak hedefler ve reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Böylelikle istediğiniz anahtar kelime kalıplarıyla Google, search alanında reklamlarınızı gösterebilir. Aynı zamanda Google ile anlaşmalı web sitelerinde reklamlarınızı görsel olarak gösterebilir, hatta sayfa ziyaretinde bulunan kullanıcıları Re- marketing ve Re-targeting sayesinde, daha uygun maliyetler ile hedefleme yapabilirsiniz.Bu yöntem Google Adwords (ADS) yönetiminde önemli bir yer edinmektedir. Bu sizi bilen değil, sizi bilmeyen kullanıcıları da potansiyel müşteri portföyünüze eklemenizi sağlar. Google Adwords (ADS) yönetimi en önemli basamaklarından bir tanesi de dönüşümlerdir. Google Adwords (ADS) yönetimi paneli açıp ileri ileri yapmak değildir.

Google Reklamcığı kaça ayrılır?

 1. Google Adwords (ADS)
  • Google ADS Express
  • Google ADS
  • Google Yönetici Hesabı
  • Google ADS Editor
 2. Google Adsense
  • Web sitene reklam aldığınız araç
 3. Google AdMob
  • Mobil uygulaman için reklam aldığınız araç
 4. Google DBM
  • Programatik (Google’ın Programatik Tool’u)

Google Adwords (ADS) reklamı çıkmadan önceden adımlarımız

Google Adwords (ADS) reklam çıkarken değil reklam çıkmadan önce başlar. Yani ürün veya hizmetinizin reklam çıkmadan önce hedef kitlenizin davranışlarının verilerini oluşturma ile başlayan bu süreç sosyal dinleme adımı ile devam ediyor. Kitlenizde olan kişinin izdüşümünü yaratmak ve kime nasıl reklam çıkacagımızı bilmek gerekir. Amacımız reklamımızı iyi bir hedef ve sonuç almamızı sağlamak. Google Adwords (ADS) hiyerarşi bilmemiz ona göre hareket etmemiz gerekmektedir.

Google Adwords (ADS) Reklam çeşitlerine bu blog yazımızdan okuyabilirsiniz.

Google Adwords (ADS) Yönetimi Hiyerarşisi Nedir?

Bir tane Account’ınız vardır. Bu Account’ın için istediğiniz kadar kampanyanız vardır. Bu kampanyanın alt kısımında Reklam Grubunuz bu Reklam Grubunuzun altında Reklamlarınız vardır.

Google Adwords(ADS) hizmeti almak için tek yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir.
Google-ADS-nasıl-yapilir

Google Ads Hizmeti İçerisinde